sausio 27, 2017

Vienodo tarifo PVM (Flat VAT) pasikeitimai smulkiajam verslui


Buvo paskelbta, kad smulkusis verslas turės mokėti daugiau PVM dėl įvykusių pasikeitimų.

Visa tai paveiks verslus, kurie naudoja vienodo tarifo PVM (flat VAT) schemas ir išleidžia labai mažai prekėms, tarp jų įskaitant ir žaliavas. Geriausiu tokio tipo pavyzdžiu galėtų būti įmonės, teikiančios kokias nors paslaugas.

Vienodo tarifo PVM schema supaprastina verslo įrašų saugojimą bei palengviną procesą, kuriuo nustatoma, kiek reikia sumokėti PVM.

Pasiūlyti pokyčiai yra pats svarbiausias Rudens Pareiškimo elementas kalbant apie smulkiuosius verslus.

Kaip visa tai veikia?

Įprastai, įmonė išskaičiuoja savo sąnaudų (ką jie pirko) PVM iš savo gamybos apimties PVM (ką jie pardavė).

Naudojantis vienodo tarifo schema, dviejų dalių procesas yra supaprastinamas ir lieka tik viena dalis.

Pavyzdžiui, vienodo tarifo procentas drabužių parduotuvei yra 7,5%. Jeigu parduotuvės savininkas parduoda suknelė už 120 svarų, įskaitant 20 svarų PVM, jis HMRC  vienodo tarifo sumokės 9 svarus (120 svarų X 7,5%). 

Nustatyti, kurie pardavimai yra skaičiuojami yra pakankamai sudėtinga. Detalesnę informaciją galima rasti HM Revenue and Customs puslapyje.

Procentai visiems verslams skiriasi – sąrašą galima rasti čia: gov.uk

Vienodo tarifo schema yra sukurta tam, kad Vyriausybė gautų galima sakyti tą pati PVM kiekį, tačiau viso to esmė yra supaprastintas procesas.

Kita vertus, kadangi visa tai yra apskaičiavimai, kai kurie moka mažiau, kai kurie – daugiau. Vyriausybei kelia nerimą tai, kad kai kurie žmonės moka mažiau PVM, negu priklauso.

Kas keičiasi?

Rudens Pareiškimo metu kancleris Philip Hammond paskelbė pakeitimus, kurie paveiks verslus, kainuojančius labai nedaug kalbant apie jų išlaikymą. Dabar tokie verslai yra vadinami "ribotais išlaidų prekiautojais".

Ribotų išlaidų prekiautojai gali naudoti vienodo tarifo schemą, bet jų procentas bus 16,5. Tad jeigu jie parduos ką nors už 120 svarų, įskaitant 20 svarų PVM, vienodo tarifo suma bus 19,80 svarų (120 svaru X 16,5%).

Ribotais išlaidų prekiautojais vadinami tokie verslai, kurie išleidžia mažiau negu 2% savo pelno žaliavoms (ne paslaugoms) ataskaitinio laikotarpio metu.

Skaičiuojant sumą, išleistą žaliavoms, negalima skaičiuoti:

  • kapitalinių prekių (kaip pvz. nauja įranga, kuri naudojama versle)
  • maistas ir gėrimai (kaip priešpiečiai darbuotojams)
  • automobiliai arba automobilių dalys (nebent verslas yra automobilių nuoma)

Firma taip pat bus laikoma ribota išlaidų prekiautoja jeigu išleidžia mažiau negu 1000 svarų per metus, net jeigu tai yra daugiau negu 2% apyvartos žaliavoms.

Ką visa tai paveiks?

Tai padidins PVM, kurį moka verslas, išlaikomas sunkiai dirbančių darbuotojų ir kur labai mažai išleidžiama žaliavoms. Pavyzdžiui, tai paveiks IT sferą, konsultantus, kirpėjus, buhalterius.

Tai taip pat turės įtakos statybininkams, kurie dirba, bet kuriems medžiagas teikia pagrindinis rangovas.

Mike Cherry, Smulkiojo verslo federacijos pirmininkas, sakė taip: "Daug smulkiojo verslo remiasi pasirinktina PVM vienodo tarifo schema tam, kad supaprastintų savo sąskaitų mokėjimo procesą.

"Mes skatiname Vyriausybės bandymus sumažinti ar pašalinti verslus, kurie naudojasi šia schema savo tikslams ir vengia mokėti mokesčius. Kita vertus, mus neramina tai, kad kai kurie smulkieji verslai, norėdami naudotis schema, turės mokėti daugiau.

"Po šių reformų yra svarbu, kad HMRC sukurtų aiškias taisykles, kuriomis reikia vadovautis norint spręsti, ar verslui dar yra verta naudotis schema."

Kada tai prasidės?

Įstatymas įsigalioja nuo 2017 metų balandžio 1 dienos, bet jis gali paveikti jau ir dabar smulkiojo verslo atliekamus sandorius.

Daugiau informacijos apie šias "anti užbėgimui už akių" taisykles galima rasti HMRC atnaujintame informaciniame lapelyje – 8.2 bei 9.7 skyriuose.


Schema gali tapti sudėtingesnė negu manyta iš pradžių, o šią informaciją galima laikyti tik trumpa apžvalga. Bukite tikri, kad taisykles perskaitysite atidžiai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...